کشف ارتباط میان افسردگی و اسکیزوفرنی
کد مطلب: 39702
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۱
 
نتیجه یک مطالعه جدید نشان می دهد که یک نوع افسردگی افرادی را که از لحاظ ژنتیکی در معرض خطر ابتلا به اسکیزوفرنی قرار دارند، تحت تاثیر قرار می دهد.
کشف ارتباط میان افسردگی و اسکیزوفرنی
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، روان‌گسیختگی یا اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی (Schizophrenia) یک اختلال روانی است که مشخصه آن از کار افتادگی فرآیندهای فکری و پاسخگویی عاطفی ضعیف است.
به گفته محققان دانشگاه ادینبورگ، یافته های این مطالعه می تواند دلایل ابتلا به افسردگی را که از هر پنج نفر یکی را تحت تاثیر قرار می دهد، مشخص سازد.
کارشناسان معتقدند که یافته های این مطالعه می تواند زمینه را برای روش های بهتر تشخیص و درمان افراد مبتلا به افسردگی هموار سازد.
در حال حاضر هیچ آزمایشی برای تشخیص افسردگی وجود ندارد؛ افسردگی با علائمی نظیر بدخلقی مستمر، از دست دادن علاقه به زندگی و افکاری برای به خود آزاری همراه است.
کارشناسان بیماری های مختلف با دلایل و اثرات مختلف را در این زمینه موثر دانسته اند.
اما محققان دانشگاه ادینبورگ در مطالعه ای جدید با استفاده از نمونه های ارائه شده توسط Generation Scotland، یک بانک بافت انسانی از داوطلبان به بررسی دلایل ژنتیکی افسردگی پرداختند.
آنها این موضوع را مورد مطالعه قرار دادند که آیا افراد حامل ژن هایی که آنها را در معرض خطر ابتلا به اسکیزوفرنی قرار می دهد، از ساختار ژنتیکی مشترک با افراد افسرده برخوردار هستند و یا خیر.
این مطالعه نشان می دهد، احتمالا گروهی مشخص از افراد افسرده با افزایش خطر ابتلا به اسکیزوفرنی روبرو می شوند و برخی مبتلایان به افسردگی، فاکتورهای ژنتیکی مرتبط با اسکیزوفرنی را دارند.
یافته های این مطالعه در مجله Translational Psychiatry منتشر شده است.
لینک کانال میگنا
مترجم: درنا محمدیان- ایرنا

 

 

 
کلمات کليدی: افسردگی،شیزوفرنی،کشف ارتباط،میان افسردگی و شیزوفرنی
Share/Save/Bookmark
 
 


دعا لاستیک یدک نیست که هرگاه مشکل داشتی از ان استفاده کنی بلکه فرمان است که تو را به راه درست هدایت می کند.