نگهداری 2200 بیمار روانی مزمن در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی
کد مطلب: 40025
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۹
 
مدیرکل بهزیستی استان تهران از نگهداری 2200 بیمار روانی مزمن در مراکز شبانه روزی و 110 بیمار روانی مزمن در مراکز روزانه این سازمان در استان تهران خبر داد.
نگهداری 2200 بیمار روانی مزمن در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی
به گزارش ایسنا، دكتر علي اصغر باقری در مرکز روزانه آموزش توانبخشی بیماران روانی مزمن «احبا» ضمن بیان آنکه متاسفانه جامعه ما با واژه بیمار روانی ناآشناست و در این حوزه با فقر شناختی روبرو هستیم گفت: در رابطه با آموزش و درمان بیماران روانی مزمن اگر همراهی خانواده‌ها نباشد نمی‌توانیم خدمات درمانی مناسبی را به این قشر ارائه دهیم.

وی در ادامه عنوان کرد: 2200 بیمار روانی مزمن در مراکز شبانه روزی این سازمان خدمات دریافت می‌کنند که 6 مرکز آنها مختص زنان است.
باقری ادامه داد: سه مرکز روزانه با 110 بیمار روانی مزمن نیز در سطح تهران فعال هستند و مرکز «احبا» نیز به 57 بیمار ارائه خدمت خواهد کرد.

وی در ادامه از فقر شناختی جامعه با بیماران روانی مزمن انتقاد کرد و گفت: حتی بسیاری از تحصیلکردگان توانایی‌های این بیماران را نمی‌شناسند و از نزدیک شدن به آنها خودداری می‌کنند در حالیکه این مراکز باید کمک کنند تا بیماران روانی مزمن راحت‌تر در جامعه زندگی کنند زیرا آنها توانایی‌هایی دارند که بسیاری از افراد سالم و طبیعی فاقد آن هستند.

مدیر کل بهزیستی استان تهران ادامه داد: امیدواریم با راه‌اندازی، گسترش و توسعه مراکزی چون «احبا» فقر شناختی موجود در این حوزه برچیده شود و جامعه بیماران روانی مزمن را بپذیرند و خانواده‌های آنها نیز بیش از گذشته با جامعه احساس همبستگی کنند.

باقری در پایان بر لزوم همکاری دولت و خیرین در این حوزه تاکید کرد و گفت: هم دولت و هم خیرین باید کمک کنند تا ظرفیت‌های متعددی در این حوزه ایجاد شود و بیماران بتوانند به راحتی به زندگی خود ادامه دهند. بهزیستی نیز در چهارچوب وظایف خود خدمات خوبی را به این افراد ارائه می‌دهد اما با نیاز مراکز متناسب نیست و مراکز و پرسنل حوزه بیماران روانی مزمن در واقع همواره در حال ایثار هستند.
کلمات کليدی: نگهداری بیمار روانی مزمن،مراکز شبانه روزی،بیمار روانی مزمن در مراکز،سازمان بهزيستي استان تهران
Share/Save/Bookmark
 


زنان هوشيارتر از آن هستند که مردانگي خود را به همسران خود نشان بدهند