تحقیقات جدید نشان می‌دهد
آثار مرگبار زندان بر سلامت زندانی
کد مطلب: 40205
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰
 
به گفته محققان کانادایی دوران زندان می‌تواند آثار جبران ناپذیری روی سلامت جسمی و روانی فرد زندانی داشته باشد.
آثار مرگبار زندان بر سلامت زندانی
به گزارش تسنيم، تحقیقات جدید نشان می‌دهد که زمان زندان می‌تواند تلفات مرگبار بر سلامت فرد زندانی داشته باشد و ابتلا به برخی بیماری‌ها را افزایش دهد.

بر اساس گزارش HealthDay News، تحقیقات دانشمندان کانادایی به مدت 12 سال و روی بیش از 50 هزار محکوم به طور عام و روی 2 هزار محکوم به طور خاص در زندان انتاریو انجام شده است.

به گفته این مححقان، بودن پشت میله‌های زندان خطر ابتلا به هر دو نوع سرطان شایع و مرگ و میر ماشی از آن را افزایش می‌دهد.

«فیونا کویومجیان»(Fiona Kouyoumdjian) که یکی از نویسندگان این پژوهش است می‌گوید:"ما می‌دانیم افرادی که زمان زیادی را در زندان‌های کانادا سپری می‌کنند به احتمال بسیار زیاد تنباکو و الکل استفاده می‌کنند یا در معرض آن قرار دارند.

وی افزود:"این در حالی است که آنها همچنین در معرض ابتلا به بیماری‌های عفونی مانند HPV (ویروس پاپیلومای انسانی) و HIV نیز هستند.

او یک محقق در بیمارستان سنت مایکل و دانشگاه مک مستر در تورنتو است می‌گوید:"در سال 2012 حدود 2.6 درصد از مردان و 2.8 درصد زنان این زندان مبتلا به سرطان تشخیص داده شدند.

در این میان مردان زندانی به بیماری‌های نظیر سرطان ریه، پروستات روده بزرگ و سرطان گردن مبتلا شده بودند و  در میان زنان مواردی همچون ابتلا سرطان پستان، ریه و دهانه رحم تشخیص داده شد.

یافته‌های این پژوهش در مجله آنلاین  منتشر شد آنلاین PLoS ONE منتشر شده است.

کلمات کليدی: زندان،حبس،خطر ابتلا
Share/Save/Bookmark