تقدیر سازمان بهداشت جهانی از ایران به دلیل پوشش گسترده بیمه‌ای
کد مطلب: 41835
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۲
 
نماینده سازمان بهداشت جهانی‌ از سوی این سازمان از ایران به دلیل اجرای گسترده‌ برنامه استفاده همه اقشار‌ از خدمات بیمه‌ ارزان‌ قیمت‌ تقدیر کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ ثمین‌ صدیقی‌ نماینده سازمان بهداشت جهانی‌ در حاشیه برگزاری نشست کمیته ملی پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر‌ و در جمع خبرنگاران، گفت: اقدامات و خدماتی که طی 4 سال اخیر در بخش سلامت ایران انجام گرفته بسیار مطلوب و رضایت‌بخش است به گونه‌ای که با اجرای خیلی خوب برنامه بیمه‌ای ایران تاکنون 95 درصد از جمعیت این کشور برای بهره‌مندی از خدمات پیشگیری و حتی درمانی ارزان‌ قیمت و رایگان با حمایت‌های دولت و وزارت بهداشت این کشور تحت پوشش‌ بیمه پایه قرار گرفته‌اند.

وی همچنین با اشاره به اجرای پایلوت‌ طرح ایراپن‌ در 4 منطقه کشور، افزود: البته اجرای پایلوت این طرح تقریباً یک و نیم سال است که در ایران شروع شده اما در همین مدت اندک تأثیرات و نتایج آن به قدری خوب و مطلوب بوده که با نظارت‌هایی که انجام داده‌ایم به این نتیجه رسیدیم که اجرا و ادامه این طرح در ایران نسبت به سایر کشورهای‌ منطقه موفقیت‌آمیزتر‌ و ضروری است.

نماینده سازمان بهداشت جهانی با بیان اینکه نحوه استقرار و عملیاتی‌ شدن طرح ایراپن‌ در سراسر ایران یکی از چالش‌های اصلی است ادامه داد: این طرح پروژه کوچکی نیست‌ و توسعه آن، هزینه‌، نیروی کارآمد، مشارکت عمومی و اهتمام ویژه‌ای را می‌طلبد‌ بنابراین افزایش همکاری‌های بین بخشی و مشارکت مردم ایران در این زمینه می‌تواند به وزارت بهداشت واقعاً کمک‌ کند.

می‌دانیم که وزیر بهداشت ایران به خوبی از پس این کار برمی‌آید و ما هم در این زمینه به ایشان برای ارتقاء سطح سلامت ایران یقیناً‌ کمک می‌کنیم.
کلمات کليدی: تقدیر سازمان،بهداشت جهانی، از ایران،پوشش گسترده بیمه‌ای،پوشش بیمه ای ، سلامت ، سازمان بهداشت جهانی
Share/Save/Bookmark
 
 


خدایا کمکم کن تا درهایی که به سویم میگشایی ندانسته نبندم و درهایی که به رویم میبندی به اصرار نگشایم . . .