این داروها چه بلایی در تعطیلات نوروز سرتان می آورند؟
کد مطلب: 40476
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۸
 
یک داروساز گفت: با مصرف خودسرانه قرص ایبوپروفن در هنگام بروز سردرد افراد دچار عوارض مختلفی از جمله بیماری‌های قلبی عروقی و گوارشی می‌شود.
این داروها چه بلایی در تعطیلات نوروز سرتان می آورند؟
دكتر محمدرضا شوشتری متخصص داروسازي با اشاره به مصرف خودسرانه مسکن ها به ویژه ایبوپروفن و عوارض ناشی از آن گفت: متاسفانه مصرف خودسرانه داروهای مختلف در بین مردم کشورمان رواج پیدا کرده است و بیمار‌ها بخصوص در هنگام سفر در اثر بروز عارضه‌ای اقدام به مصرف خودسرانه دارو می‌کنند.
وی بیان کرد: مسافران نوروزی در هنگام بروز بیماری سردرد به صورت خودسرانه متاسفانه اقدام به مصرف قرص‌های ایبوپروفن و حتی ژلوفن می‌کنند که به دلیل خاصیت ضد درد التهابی بودن این دارو در اثر مصرف زیاد تاثیر منفی بر اعضای مختلف بدن افراد می‌گذارد.

شوشتری عنوان کرد: مصرف بدون تجویز قرص ایبوپروفن سبب بروز عوارضی در شریان‌های قلب می‌گذارد و سبب ایجاد یک بی‌نظمی در ضربان قلب و حتی باعث تنگ شدن رگ‌ها می‌شود.
مصرف قرص ایبوپروفن باعث ایجاد ناراحتی‌های معده و گوارش می‌شود و این قرص برای بیماران دیابتی و افراد دارای فشار خون بالا بسیار ضرر دارد.

این داروساز ادامه داد: مصرف خودسرانه قرص ایبوپروفن قندخون بدن را از حالت نعادی خارج می‌کند که به مسافران نوروزی توصیه می‌شود که در هنگام بروز سردرد یا هر مشکل دیگری به جای استفاده از قرص‌های ایبوپروفن و حتی ژلوفن با مراجعه به پزشک متخصص علت درد را ریشه یابی کنند.

وی یادآور شد: توصیه می شود مسافران نوروزی در هنگام بروز سردرد به جای قرص‌های ایبوپروفن و ژلوفن از استامینوفن استفاده کنند تا عوارض بعدی گریبان‌گیر این افراد نشود.
کلمات کليدی: دارو،سردرد،باشگاه خبرنگاران،دكتر محمدرضا شوشتری متخصص داروساز
Share/Save/Bookmark
 
 


موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاشند که وقت نمی کنند دنبال آن بروند.