اقدام زودهنگام می تواند مانع از بروز مرض قند شود
کد مطلب: 12341
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۱۵
 
برخورد زودهنگام و تهاجمی با علائم اولیه بروز بیماری دیابت نوع دوم می تواند در پیشگیری از آن مفید باشد.

محققان آمریکایی در گزارشی که در نشریه علمی لانست منتشر شد، نوشته اند که کنترل میزان قند خون در افرادی که علائم اولیه دیابت نوع دوم را نشان می دهند، می تواند احتمال ابتلای آنها را ۵۰ درصد کاهش دهد.

افرادی علائم اولیه دیابت نوع دوم را بروز می دهند که میزان قند خون آنها از حد طبیعی بیشتر و از میزان لازم برای ابتلای به این بیماری کمتر است.

گفته می شود که ۷۹ میلیون نفر در آمریکا در این وضع قرار دارند.

این افراد علاوه بر دیابت نوع دوم در معرض خطر افزایش سکته قلبی و مغزی هستند و در بسیاری موارد مشکل آنها به موقع تشخیص داده نمی شود.

به نوشته محققان، تمهیداتی مانند کاهش وزن و افزایش فعالیت بدنی می تواند پیشرفت علائم اولیه دیابت را معکوس کند.

این محققان تاثیر اقدام های پیشگیرانه را در بروز دیابت بررسی کردند. آنها در مطالعات خود بر روی ۱۹۹۰ فرد در معرض دیابت تحقیق کردند.

بعضی از این افراد با دارو و بعضی دیگر با تغییر روش زندگی در حال درمان بودند. گروهی دیگر نیز هیچ اقدام پیشگیرانه ای انجام نمی داد.

در طول این تحقیق شش ساله، محققان متوجه شدند که احتمال ابتلا به دیابت نوع دوم در افرادی که میزان قند خون خود را به اندازه طبیعی کاهش داده اند، ۵۶ درصد کاهش یافته است.

به گفته دکتر لی پرو از دانشگاه کلورادو که سرپرستی گروه محققان را بر عهده داشت، نتیجه تحقیقات نشان دهنده اهمیت آغاز سریع تر پیشگیری است.

دیابت نوع دوم یک اختلال در سوخت و ساز بدن است در اثر مقاومت سلول ها در برابر انسولین ایجاد می شود.

انجمن دیابت ایران چندی پیش از ابتلای سالانه ۲۰۰ هزار نفر به دیابت در این کشور خبر داده بود.

کاهش تحرک و چاق شدن در بروز دیابت نوع دوم تاثیرگذار است.


سلامتستان

کلمات کليدی: بروز-مرض قند
Share/Save/Bookmark
 


هشدار پلیس؛ بسیاری از جنایتها بدون طرح و نقشه قبلی و صرفا به خاطر همراه داشتن سلاح سرد توسط طرفین درگیری ایجاد می شود، لذا همراه نداشتن سلاح سرد عاملی مهم در کاهش پرونده‌های قتل عمد خواهد بود. باید توجه داشت که حمل چاقو به هیچ عنوان نماد قدرت نیست و تنها موجب دردسر و حوادث اینچنینی می‌شود.