زنان مهارت‌های زندگی را بیاموزند
کد مطلب: 14277
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۷
 
سلامت روان زنان تضمینی است برای سلامت خانواده و به دلیل اهمیت موضوع، زنان نیاز به کسب مهارت‌های سلامت روان دارند.
اعظم عربی، کار‌شناس بهداشت روان ضمن یان این مطلب گفت: مهارت زندگی شامل مهارت روابط بین فردی، حل مسئله، مدیریت تصمیم گیری و غیره است.

اعظم عربی افزود: سه مهارت عمده روابط بین فردی، مهارت حل مسئله، مدیریت هیجانات و مدیریت خشم به افزایش سلامت روان زنان کمک می‌کند.

وی تصریح کرد: سلامت روان زنان و شاد زیستن آنان تضمینی است برای سلامت خانواده و به دلیل اهمیت موضوع، زنان نیاز به کسب مهارت‌های سلامت روان دارند.

این کار‌شناس بهداشت روان ادامه داد: مهارت روابط بین فردی نیز اهمیت بسیاری در برقراری زندگی شاد و موفق دارد به طوری که فرد از این طریق اطلاعات و احساسات خود را با پیام‌های کلامی و غیر کلامی به افراد انتقال می‌دهد و کسب این توانایی موجب تقویت رابطه با دیگران و حفظ و ارتقای سلامت روان، قطع روابط نا‌سالم، حل مسائل و مشکلات با دیگران و رفع تضاد و تعارض می‌شود.

عربی خاطرنشان کرد: زنان با آگاهی از تفاوت‌های فردی بین زن و مرد می‌توانند بسیاری از مشکلات زناشویی خود را برطرف کنند و مهارت خوب گوش دادن در این راستا می‌تواند بسیار مفید باشد چراکه وقتی خوب گوش می‌دهیم طرف مقابل را خوب درک کرده و با او هماهنگ می‌شویم و دلیل عکس العمل افراد را بهترمتوجه شده و تصمیم بهتری خواهیم گرفت.

این کار‌شناس بهداشت روان مرکز بهداشت شهرستان یزد اظهار داشت: زنان بیش از مردان در معرض افسردگی هستند و مهارت‌های زندگی می‌تواند برای شاد زیستن به آن‌ها کمک کند.

منبع: سایت وب دا
کلمات کليدی: زنان-مهارت‌های زندگی -مهارت- خانواده -افسردگی
Share/Save/Bookmark