نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
تاثیر شبکه‌های اجتماعی برای سلامت روان کاربران
۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۳

روان‌شناسان می‌گویند اگر استفاده از شبکه‌های اجتماعی از کنترل انسان‌ها خارج شود، ماهیت اعتیادآور آنها می‌تواند زندگی را مختل و اختلالاتی همچون افسردگی و اضطراب اجتماعی را هم در شخصیت‌های آسیب‌پذیر تقویت کند.

 
چه کسی سیب اپل را گاز زده است؟!
۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱

راب جانوف (Rob Janoff) در سال 1977 لوگوی اپل را به شکل سیب گاز زده طراحی کرد.

 
رفتارهای ممنوعه در شبکه های اجتماعی برای متاهل ها
۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۸

شما به عنوان یک فرد متاهل، هر چقدر هم که رابطه محکمی با همسرتان داشته باشید، باز هم ممکن است که با اشتباهی تمام آنچه ساخته بودید، یکباره فرو ریزد. رابطه عاطفی شکننده است به همین دلیل نباید نسبت به آن بی توجه بود.

 
چرا باید سواد رسانه‌ای خود را بالا ببریم؟
۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳

سواد رسانه ای، فن و تکنیکی است که ما از طریق آن قادر می شویم به عنوان مخاطبی فعال و پویا، با پیام های رسانه ای مواجه شویم و در برابر پیام های رسانه ای، قدرت تمیز داشته باشیم. هدف سواد رسانه ای، ایجاد توانایی در افراد، برای کنترل برنامه ریزی رسانه ای است.

 
چیزهايي که همین حالا باید از اینستاگرام خود پاک کنید!
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۱

کسب اطلاعات بیشتر در مورد قابلیت‌ها و تنظیمات مهم اینستاگرام می‌تواند قدم خوبی در جهت تامین امنیت بیشتر در این شبکه‌ی اجتماعی محبوب در ایران باشد.

 
آزاد گذاشتن نوجوانان در استفاده از شبکه های اجتماعی درست یا غلط؟
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۱

امروزه نگرانی اغلب خانواده ها است که فرزندان آنها چطور از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و چه میزان از زمان خود را به آن اختصاص می دهند با چه کسانی معاشرت می کنند و چه چیزهایی را جستجو و یا به اشتراک می گذارند.

 
دانلود خودکشی از اینترنت، پدیده ای نوظهور و خطرناک
۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۶

همین چند ماه پیش بود که خودکشی دو دختر تهرانی تحت تاثیر کانال های تلگرامی خبر ساز شد و هرچند نمی توان برای این کار فقط فضای مجازی را مقصر دانست اما شبکه های اجتماعی از چنان قدرتی برخوردارند که به شیوه ای هولناک می توانند افراد را به سمت مرگ سوق دهند.

 
سلامت روانی کودکان و نوجوانان در فضای مجازی
۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۱

کارشناسان معتقدند ارتباط­ های اجتماعی از طریق اینترنت ضعیف­تر از ارتباط­ های واقعی است و در دراز مدت به انزوای اجتماعی، افسردگی و به مخاطره افتادن سلامت روان افراد­ می انجامد. مطالعات انجام شده نشان داده اند این افراد، در روابط اجتماعی مهارت های لازم را ندارند و از آسیب پذیری بالا و سلامت و بهداشت روانی ...

 
الفبای حضور در فضای مجازی
۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰

در این گزارش 10 نکته کلیدی از قوانین و آداب حضور در فضای مجازی را با هم مرور می‌کنیم.

 
فعالیت زیاد در شبکه‌های اجتماعی باعث افسردگی میشود
۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۵

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه پیتزبرگ اخیراً تحقیقی درمورد تاثیرات شبکه‌های اجتماعی بر روحیات کاربران آنها انجام داده‌اند.این تحقیق مشخص کرد که هر چه جوانان زمان بیشتری را صرف شبکه‌های اجتماعی کنند، احتمال افسرده بودن آنها بیشتر است. یافته‌های این تحقیق می‌تواند به متخصصین بالینی برای کمک به بیماران ...

 
علائمی که نشان می دهد فرزندتان اختلال اینترنتی دارد
۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۲

امروزه بسیاری از خانواده ها با معضل خشونت و بدخلقی نوجوانان به دنبال استفاده بیش از حد از رایانه دست و پنجه نرم می کنند که بی توجهی به این مساله، می تواند ضربه سنگینی را به زندگی شخصی و در نهایت جامعه وارد کند.

 
چرا یک میلیون ایرانی، مشتری سایت‌های مستهجن هستند؟
۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۲

در حالی که بر اساس آمار یک میلیون کاربر ایرانی مشتری سایت‌های مستهجن هستند، متخصصان از آسیب‌های جسمی، روانی و اجتماعی این سایت‌ها بر سلامت شهروندان سخن می‌گویند.

 
چه کسانی بیشتر به موبایل معتاد می شوند؟
۱۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۷

شما چند بار در طول روز گوشی هوشمندتان را چک می کنید؟ بر اساس تحقیقی که به تازگی انجام شده مردم معمولی آمریکا به طور متوسط هر شش و نیم دقیقه یک بار گوشی هوشمند خود را چک می کنند یا به عبارتی دیگر 150 بار در طول روز این کار را انجام می دهند.

 
اعتیاد مجـــــــازی
۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۲

معتادان به اینترنت معمولا سعی در پنهان کردن اعتیاد دارد. اما شاخص های رفتاری و روانی اعتیاد، مانند افزایش تدیجی زمان گشت و گذار در اینترنت، ناتوانی در نه گفتن، عصبانیت، استرس، گشت و گذار آنلاین در ساعت غیر معمول، کم خوردن و کم خوابیدن و ... می­ شود.

 
سهم مجرد و متاهل‌های ایرانی‌ در شبکه‌های اجتماعی
۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰

سن، جنس، تحصیلات، شغل و سایر ویژگی‌های فردی تا چه اندازه بر استفاده افراد در شبکه‌های اجتماعی موثر است.

 
خودشیفته های مجازی در شبکه های اجتماعی
۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۳

میان ابتلا به اختلال شخصیتی خودشیفتگی و فعالیت گسترده در شبکه های اجتماعی رابطه مستقیم وجود دارد.

 
سايه شوم تلفن همراه بر تحصيل دانش‌آموزان
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۳

تلفن همراه به منزله رسانه ای ارتباطی، نسبت به دیگر رسانه های جمعی، رشد چشمگیری داشته اما عمدتا علی رغم ابعاد مثبت، با دردسرهایی نیز همراه است.

 
آیا شما یک معتاد اینترنتی محسوب می‌شوید+تست
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۹

این افراد ترس شدیدی و اضطراب شدیدی دارند که مبادا تلفن همراهشان را از دست بدهند. و یا پیامی ارسال شود که آن فرد متوجه نشود. این حالت طبق گفته ی پزشکان کاملا عصبی است و فردی با این ویژگی ها جز معتادان به حساب می‌آید. معتادانی که به جای مواد مخدر ،گوشی میکشند.

 
نگذارید بچه ها اسیر فضای مجازی شوند!
۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۰

تا وقتی شما خودتان را از دنیای اینترنت و موبایل و شبکه های اجتماعی دور نگه دارید، آن را مانند یک غول بی شاخ و دم می بینید و تنها راه حلی که به ذهنتان می رسد، منع کردن نوجوانتان از ورود به دنیای مجازی است.

 
چگونگی نظارت و کنترل فعالیت های آنلاین کودکان
۱۳ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۷

در دنیای واقعی، این که فرزندان ما کجا هستند، با چه کسانی هستند و چه کاری انجام می دهند، بسیار مورد توجه والدین قرار می گیرند. اما در دنیای دیجیتال، جایی که حتی کودکانی نوپا نیز ممکن است زمان زیادی را در آن سپری کنند، نقش نظارتی والدین کمتر به چشم می آید.