نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
چگونه با سیگار خداحافظی کنیم؟
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰

اگر معتاد به سیگار هستید و قصد دارید سیگار را ترک کنید، باید برنامه منظمی را دنبال کنید که شامل روش‌های رفتاری و نیز درمان‌های جایگزینی نیکوتین و درمان‌های دارویی است.

 
افراد معتاد به شیشه همواره توهم خیانت همسر را در ذهن دارند!
۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۰

یک روانپزشک گفت: فرد معتاد به شیشه به هیچکس اعتماد ندارد و حتی به خانواده و همسر خود شک دارد و همواره توهم خیانت همسر را در ذهن دارد که در خیلی موارد منجر به کارهای خطرناک و خشنونت‌بار می شود.

 
ترک اعتیاد در کمپی متفاوت در شمالی‌ترین نقطه تهران
۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳

درست در شمالی‌ترین نقطه تهران نزدیک به پارک جمشیدیه مکانی وجود دارد که با دیگر مکان‌هایی که معتادها در آنجا برای ترک اعتیاد جمع می‌شوند، بسیار تفاوت دارد.

 
علت گرایش به موادمخدر از زبان یک متخصص اعصاب و روان
۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴

یک متخصص اعصاب و روان با بیان اینکه اعتیاد مولتی فاکتوریال بوده و در به وجود آمدن آن عوامل مختلفی نقش دارند، گفت: یکی از ویژگی‌های موادمخدر ترشح ماده‌ای به نام دوپامین (عامل لذت) از مغز افراد است.

 
با بچه‌ها‌یتان در مورد سیگار حرف بزنید
۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۸

بهترین راه پیشگیری از مرگ‌های ناشی از سیگار این است که از همان کودکی، آموزش داده شوند.

 
علل گرایش به مواد مخدر در بین نوجوانان و جوانان و راههای پیشگیری
۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۱

نتایج اغلب پژوهش‌ها در سطح کشورهای مختلف حاکی از آن است که میزان مصرف مواد در جوامع مختلف به ویژه در میان نوجوانان و جوانان در حال افزایش است. سوءمصرف مواد در میان جوانان مشکلاتی نظیر خطر آسیب و مرگ از طریق خشونت بین فردی، تصادفات جاده‌ای، رفتارهای پرخطر جنسی، ابتلا به بیماری‌هایی چون ایدز و مشکلات ...

 
«گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد
۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵

«اعتیاد آور نیست» این جمله‌ایست که این روزها بیشتر از همه درباره مخدر «گل» به گوش می‌رسد

 
بررسی «اعتیاد زنان»/ اعتیاد در ایران «زنانه‌تر» از میانگین جهانی نیست
۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵

یک پژوهشگر اعتیاد وضعیت اعتیاد زنان در ایران و راهکارهای مدیریت آن را بررسی کرده و راهکارهایی را برای مواجهه با این پدیده پیشنهاد داده است.

 
16 قدم تا ترک سیگار برای همیشه
۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۴

همه ما از خطراتی که سیگار کشیدن برای سلامتی دارد باخبر هستیم، اما با این حال ترک این عادت به هیچ عنوان کار ساده ای نیست. فرقی ندارد یک نوجوان سیگاری باشید یا شخصی باشید که روزی یک پاکت کامل سیگار می کشد. ترک کردن می تواند برای شما بسیار کار دشواری باشد.

 
آثار منفی کافئین برای نوجوانان
۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷

کافئین سیستم عصبی مرکزی را تحریک می‌کند و موجب افزایش هوشیاری می‌شود. بسیاری از مردم کافئین را به واسطه تجربه تقویت موقت انرژی و بهبود خلق و خو مصرف می‌کنند.

 
پیش‎بینی تاب‎آوری افراد سوء مصرف‎کننده مواد براساس سبک‎های دلبستگی و حمایت اجتماعی
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۴

تاب آوری افراد سوء مصرف کننده می تواند در ارتباط با سبک های دلبستگی و حمایت اجتماعی افراد متفاوت باشد.

 
عوارض درازمدت مصرف ترامادول
۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶

خطر مصرف مواد مخدر در افراد وابسته به مصرف ترامادول به شدت افزایش می‌یابد، چراکه به مرور نیاز بیشتری به مصرف قرص در خود می‌بیند

 
با معتادان یقه سفید آشنا شوید!
۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۷

اعتیاد در دوره جدید شکل و شمایل گذشته را ندارد. طوری که مصرفی برخی از مواد جدید حالت لوکس و شیک پیدا کرده است که در اصطلاح روان شناسان، به اعتیاد «یقه سفیدها» معروف شده است.

 
مواد مخدری به نام "گل" در کمین دختران جوان
۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۴

در بین مواد تخدیری و محرکی که مصرف آن در میان برخی جوانان شایع است،مخدر «گل» از مواد اعتیاد آور نسبتاً نوظهوری است که اثرات و عوارض تخریبی جسمانی و روحی و روانی آن بسیار فاجعه بار و خسران‌آور محسوب می‌شود.

 
یک سال سیگاری بودن و نتایجش!
۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۸

پژوهشگران ارتباطی مستقیم بین تعداد سیگارهای کشیده شده در طول زندگی و تعداد جهش ها در DNA یک فرد سیگاری را نشان داده اند.

 
چرا شیشه جای تریاک را گرفت؟
۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۷

تغییر الگوی مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی وشیمیایی و استفاده از قرص‌های روانگردان، تهدیدی جدی است که جوامع امروز را با بحران مواجه کرده است.

 
چگونه قلیان کشیدن را ترک کنیم؟
۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۸

اگر شما قلیانی قهاری نیستید و تنها روزی چند بار قلیان می کشید، مطمئن باشید که ترک قلیان راحت و بدون دردسری خواهید داشت. برای ترک قلیان تنها نیاز به تحولی روحی و روانی دارید تا خود را وادار به شروع ترک کنید.

 
دروازه ورود جوانان به دنیای اعتیاد از کجا می آید؟
۲۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰

آمار غیررسمی مصرف گل که سن استفاده از مواد‌مخدر را پایین آورده و جوان‌ها تصور می‌کنند گیاهی طبیعی و بی‌ضرر است از افزایش آن خبر می‌دهند. .هیچ‌وقت از کسی که مواد مصرف می‌کند، مضرات آن را نخواهید شنید...

 
۲۳ روش عالی و واقعی که سیگار را ترک کنید
۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۰۰

شاید شما هم جزو آن دسته آدم‌هایی باشید که سالها است تصمیم به ترک سیگار دارید اما هیچوقت این تصمیمتان را عملی نکرده‌اید! در این نوشتار ۲۳ روش خیلی خوب و عالی و واقعی را به شما پیشنهاد می‌دهیم که بتوانید گام مهم و درستی در جهت سلامت خودتان بردارید.

 
از کجا بفهمیم فرزندمان معتاد شده است
۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۷

عوامل متعددی در اعتیاد به نوجوانان به مواد مخدر نقش ایفاء می کنند. ناامنی، عدم اعتماد به نفس و احساس عدم پذیرش اجتماعی یکی از دلایل عمده اعتیاد نوجوان به مواد مخدر است.